כיצד לבחור אריחים מצוירים לביתכם?

אריחים מצוירים
שיתוף
Share on print
Share on email
Share on whatsapp
Share on facebook
שיתוף
Share on print
Share on email
Share on whatsapp
Share on facebook

תוכן עניינים

ריצוף יכול להשפיע כהוגן על מראה הבית. ההחלטה על סוג הריצוף היא אחת המשמעותיות בעיצוב הפנים של מראה הבית. יש לא מעט אפשרויות רלוונטיות לריצוף, כאשר אחת מהן היא של אריחים מצוירים. מדובר באריחים המצוירים בדוגמאות, צבעים והדפסים. ניתן להשתמש בהם על מנת להשפיע על העיצוב כהוגן.

ממה עשויים אריחים שכאלה?

אריחים מצוירים, יכולים להיות מורכבים ממספר מגוון של חומרי גלם. יש לא מעט סוגי אריחים כאלה עשויי קרמיקה מצוירת לרצפה, או שמא גרניט פורצלן. מדובר אפוא באריחים עשויי חרסינה, אותם מגבשים לצורה ולגודל מסוים כדרך שריפת החומר בטמפרטורות גבוהות. תאמינו או לא, ישנם אריחים מצוירים שהם גם עשויי בטון. בניגוד לקרמיקה, ולגרניט הפורצן – אריחי הבטון יכולים להתיישן ולדהות עם הזמן. אך יש כאלו שדווקא יאהבו את האפקט.

איזו סוג של אריחים ניתן למצוא?

ישנם כל מיני סגנונות לאריחים מצוירים. יש סגנון רטרו, ויש עכשוויים יותר. בעבר היו אריחים מצוירים בעיקר בבתים ישנים, בייחוד אלו אשר היו מורכבים מסגנון ערבי. האריחים שהיו מוצאים מהבתים הללו בעקבות מבצע שיפוץ או הריסה היו נמכרים בשלב מאוחר יותר כאריחי יד שנייה. כיום אפשר למצוא אותם בחנויות לכלי בניין וסניטציה, כלומר – באופן די נגיש. עם הביקוש, התרחב ההיצע. יש לא מעט חברות או רשתות עם קולקציות של אריחים שכאלה.

לאריחים שכאלה יכולת להכניס יופי, שמחה וצבע לחלל. לא צריך לרצף איתם חללים גדולים, אפשר להתחיל בקטן ולחללים ספציפיים במיוחד. נניח עבור חדרי שירותים קטנים. ועם זאת, מי שרוצה יכול להביא אותם למטבח ואף לסלון.

לאריחים מצוירים כל היתרונות הנובעים מהחומר ממנו הם מורכבים. לדוגמה, אם עשויים מגרניט פורצלן או בטון יהיו חזקים ועמידים במיוחד. בעלי רמת תחזוקה נמוכה במיוחד. הציור פשוט מוסיף אופי לעוצמה.

כיצד בוחרים אריחים לעיצוב הבית?

איך בוחרים אריחים מצוירים? ובכן, אפשר להסתפק בעד שלשה צבעים בפלטת צבעים. כאשר עליהם להיות זהים, או לפחות להיות חלק מפלטת הצבעים של עיצוב הבית. בחירת יתר של צבעים עלולה לייצר תחושת צפיפות.

יש לזכור שכל המוסיף, יתר על המידה – גורע. אריח שיש לו צבע אחד, יכול להשתלב עם אריחים נוספים. יש לכוון להשתלבות בסגנון הבית ולתוך הסגנון שבאמת רוצים להחיל בחלל. צבעים הרמוניים, המשתלבים עם האלמנטים העיצוביים הנוספים בחלל. ואם שמים את האריחים בחדרים רטובים, אפשר לוודא כי מרקמם וגימורם מחוספס יותר. 

היכן ניתן למצוא אריחים שכאלה?

"אלפא אריחים מעוצבים", מציעה קולקציה של אריחים:

  • חיפויים
  • ריצוף
  • בריקים
  • פסיפסים
  • דקורים

וכן הלאה. המיוחד ב-"אלפא אריחים מעוצבים",  הוא החידוש בקולקציית האריחים והתאמתה לטרדנים ולמגמות העיצוב בארץ ובעולם. זאת מעבר לשמירה על רמת איכות גבוהה, ושירות הלקוחות האנושי כמו גם העבודה מול היצרנים המשפיעים בעולם.

שיתוף
Share on print
Share on email
Share on whatsapp
Share on facebook
שיתוף
Share on print
Share on email
Share on whatsapp
Share on facebook
אולי יעניין אותך גם?